Sponsorzy bloga
Reklama na blogach
Blogvertising.pl
website stats Ekomiko - Bądź EKO - Dołącz do EKOGANGU imperiumreklamy.com Centrumreklamy.com
czwartek, 28 października 2010
wiecej? mocniej? glebiej? inaczej?
Chcesz wiecej?

Libertynka powraca ale nie na tego bloga, powod jest prosty… zbyt wiele osob ma do niego dostep.. chcesz czytac napisz do mnie maila i powiedz dlaczego w dwoch krotkich lub dlugich zdaniach… a dostep do nowego dostaniesz ;)
Blog nie dla dzieci, wiec dzieci proszę nie pisac ;)

anamis69@gmail.com

W tytule maila… BLOG

środa, 21 października 2009
powroty? nie wiem czy konieczne
Czasem sobie zaglądam na tego bloga, szczególnie kiedy dostaję maila, że ktoś zamieścił komentarz - najczęściej ktoś czyta notkę o bizaroiuszu czyli kinie porno, potem o innych wybrykach i fantazjach o których pisałam... ciekawe jest spojrzeć na to wszytsko z perspektywy czasu, pomyśleć i zapytać siebie - czy to wszytsko sprawiło, że jestem tym kim jestem?

Zdecydowanie tak - na pewno mam w życiu wiele do wspominania z moich dwóch lat dzikiego życia jak kotka która czasem lubi domowe ognisko a czasem ma ruje. teraz, teraz wiele jest inaczej, inny kraj inne myśli, potrzeby i inne środowisko.

Mój mąż, niezmiennie najkochańszy na świecie, pozwala mi dojrzewać mi jako człowiek, pokazuje mi jak dużo jestem warta jako kobieta i jak bardzo źle o sobie myślę i jak bardzo się nie kochałam przez te wszytskie lata. Niczego mi nie brakuje w żadnym wymiarze codzienności i niecodzienności, każdego dnia odkrywam co znaczy, żyć w małżeństwie co znaczy podgrzewać atmosferę co znaczy kochać się z kimś kogo się kocha prawdziwie nawet jeśli czasem z miłości przechodzi się do dzikiego seksu w zapomnienie nadal ma sie to cudowne poczucie że na końcu zostanę przytulona a nie obudzę sie rano z kacem lub bólem, po prostu bólem którego miejsca nie da się umiejscowić, bólem na ktróre nie ma lekarstwa.

Jestem matką, kobietą spełnioną jeśli chodzi o to co mogę a czego nie, jestem z siebie dumna, z tego, że dałam życie nowego całkiem fajnemu człowiekowi.

Mam znajomych tutaj którzy są mną zainteresowani, mną i moim mężem, co mnie szczególnie nie dziwi wcale, jednak ja nie mam chęci na cokowiek, nie mam chęci się dzielić bo po co... skoro we dwoje może być poprostu tak jak być powinno... pełno!
środa, 10 czerwca 2009
Gran Torino - film który trzeba zobaczyć
Było już o rasiźmie a teraz będzie nieco bardziej o fimie który jest nim aż przepełniony. Trudno mi się do tego odnieść osobiście ponieważ mimo wszystko w Polsce będąc nie spotykamy się aż tak bardzo z tym problemem i część określeń rasistowskich nie wydaje nam się obraźliwa. Dziś obejżałam film Gran Torino – Film Clinta Estwooda który gra sam główną w nim rolę Walta Kowalskiego. Pewnie już się naczytaliście o tym filmie nie raz bo był w kinach jakiś czas temu, my jednak czekamy aż wyjdzie na DVD i oto o dzis jest dostępny u nas na tymże nośniku (bilety do kina kosztują średnio 10$ a dvd 1$ za dzień więc się bardziej opłaca) zwłaszcza że film nie ma znamion filmu który „trzeba” obejrzeć w kinie dla efektów dźwiękowo specjalnych.

Historia jest dość prosta, weteran wojny w Korei Walt traci żonę i od tego się wszytsko zaczyna od pogrzebu na którym poznajemy jest żałosną rodzinę, no może rodzina sama w sobie żałosna nie jest ale na pewno stosunki ze starym dziadkiem na pewno są godne pożałowania. Dziadek jest tym samym zgryźliwy, mówi co myśli nie przejmując się opinią innych, w swoich komentarzach nie szczędzi nikomu uwag a już na pewno nie przejmuję się tym jak kto ma na imię  wymyslając przedziwne i podszyte rasizmem przydomki. Historia skupia się na tym, że Walt jest ostatnim białym obywatelem w dzielnicy który ma swoje zasady i porządek. Obok niestety mieszka grupa Wietnamczyków którymi z początku gardzi. Co się dzieje potem to warto obejrzeć ale film przeprowadza nas przez realia rządzące getto przedmieściami, doprowadza do łez ale również do salw śmiechu. Myślę, że warty polecenia każdemu bez względu na wiek bo wartości których się uczymy są ponadczasowe. Według mnie Clint zasługuję  na najwyższe uznanie za ten film który wyreżyserował, wyprodukował no i oczywiście za doskonałą grę aktorską. Oskar byłby może najlepszy ale zobaczymy ;)

A tym czasme trailer:04:24, anamis , Film
Link Komentarze (5) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 201